Solecka Noc Muzeów 2022

Dnia 14 maja br. w Muzeum Solca im. Księcia Przemysła odbyła się kolejna edycja Soleckiej Nocy Muzeów. Tegoroczne wydarzenie miało wybitnie rockowy charakter.

Zanim jednak w swoim żywiole znaleźli się miłośnicy cięższego brzmienia, na sali wystawy czasowej wręczono dyplomy oraz nagrody dla uczestników konkursu pt. „Moja Mała Ojczyzna”. Siódma edycja konkursu – inaczej niż w poprzednich latach – była przeznaczona dla uczniów klas trzecich, czwartych oraz piątych soleckich szkół podstawowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, tym bardziej gratulujemy wszystkim laureatom!

Następnym punktem Nocy Muzeów był pokaz filmu dokumentalnego pt. „Cymez – 40 lat później”, prezentujący okoliczności powstania oraz historię soleckiego zespołu rockowego. Wkrótce po zakończeniu filmu, jego bohaterowie wkroczyli na scenę i dali prawdziwy popis swoich możliwości. Muzealna sala konferencyjna chyba nigdy nie zgromadziła tak licznej widowni! Muzycy zespołu Cymez zagrali kapitalny koncert, a publiczność odwdzięczyła się żywiołową reakcją, odśpiewując na sam koniec gromkie: „Sto lat!”.

Wkrótce na scenie pojawiła się kolejna legenda soleckiego rocka – grupa „Roan”. Również podczas tego koncertu temperatura – dosłownie i w przenośni – była bardzo wysoka!

Tego wieczoru poza sporą dawką dobrej muzyki, do dyspozycji wszystkich przybyłych do Muzeum Solca gości były także wystawa stała oraz czasowa pt. „Tylko Rock”.

Sporym powodzeniem cieszył się także konkurs pieczątkowy, przygotowany – wspólnie z Muzeum Ochotniczych Straży Pożarnych, Soleckim Centrum Kultury, Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha (w JuraParku Solec) oraz Mini Muzeum PRL przy Galerii Handlowej Inga – w ramach „Soleckiej Nocy Muzeów”. Kolejna Solecka Noc Muzeów przeszła już do historii! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział razem z nami!