25 LAT MLKS SOLEC KUJAWSKI

W dniu 27 listopada 1986 roku grupa działaczy Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, działającego przy Kujawskich Zakładach Mechanizacji Budownictwa ZREMB w Solcu Kujawskim, zebrała się w działającym przy SM „Transportowiec” klubie „Baltazar”. Celem spotkania było stworzenie klubu w którym dzieci i młodzież mogliby wyczynowo uprawiać sport. – Tak  zaczyna się historia klubu sportowego, którego zawodnicy od 25 lat przynoszą naszemu miastu i kibicom powody do dumy…
Nowopowstały klub pierwotnie o nazwie ZREMB, później MLKS ZREMB, a od 1999 r. MLKS, stanowi od ćwierćwiecza jeden z głównych ośrodków życia sportowego Solca Kujawskiego.
Wystawa „25 lat Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Solec Kujawski” prezentuje działalność i osiągnięcia sportowe zawodników skupionych w czterech sekcjach: badmintona, brydża, szachów oraz tenisa stołowego. Oprócz zdjęć można na niej obejrzeć także medale, puchary i dyplomy zdobywane przez naszych zawodników nie tylko na arenach regionalnych, ale też w zawodach ogólnopolskich czy nawet międzynarodowych.
Wystawa powstała przy pomocy działaczy oraz byłych i obecnych zawodników MLKS-u.