2021

"Północ - Południe. Okolice Solca Kujawskiego w obiektywach Danuty Adamczyk i Tomasza Palacza"

CZERWIEC – SIERPIEŃ 2021

Na północy Wisła, na południu Puszcza Bydgoska, a w środku Solec Kujawski. A w Solcu Kujawskim dwoje pasjonatów fotografii, zafascynowanych pięknem lokalnej przyrody. Danuta Adamczyk fotografuje okolice Solca od ponad dwudziestu lat. Tomasz Palacz dzieli tę pasję od lat kilkunastu. Wybrać dwadzieścia kilka najlepszych zdjęć spośród tysięcy ujęć … Niemożliwe. A przecież każde zdjęcie to „oprócz tego co widać”, także ulotny, czasami nieuświadomiony, nigdy do końca nieokreślony nastrój chwili. Tak więc wystawa „Północ – Południe” to tylko próbka, fragmenty większej opowieści. Danuta Adamczyk przedstawia nam swoją wizję Wisły, a z Tomaszem Palaczem zagłębiamy się w znane i nie znane rejony Puszczy Bydgoskiej.