Wystawa Czasowa
2020

Pozdrowienia z Solca … Solec Kujawski na starych pocztówkach

Dnia 16 stycznia br. w siedzibie Muzeum Solca odbyło się otwarcie wystawy czasowej pt. Pozdrowienia z Solca … Solec Kujawski na starych pocztówkach. Wystawa stanowi jeden z punktów obchodzonego przez nasze miasto jubileuszu stulecia powrotu do Polski.

Zanim jednak obecni na otwarciu wybrali się na pocztówkowy retro spacer po Solcu, nastąpiło wręczenie nagród w trzech konkursach.

Najpierw burmistrz Solca Kujawskiego p. Teresa Substyk oraz zastępca burmistrza p. Barbara Białkowska wręczyły upominki dla uczestników konkursu na logo z okazji stulecia powrotu Solca do Polski. Następnie przedstawiciele soleckiego Hufca ZHP wręczyli nagrody w dwóch konkursach: plastycznym  pod nazwą: „Sto lat Solca w Twoich oczach” oraz literackim: „Solec Kujawski – sto lat w ojczyźnie”.

Po zakończeniu części konkursowej głównymi bohaterami wieczoru w Villi Anna były już tylko soleckie kartki pocztowe. Wystawa: Pozdrowienia z Solca … Solec Kujawski na starych pocztówkach składa się z dwóch części. Na planszach prezentujemy powiększenia 114 pocztówek pochodzących przede wszystkim z kolekcji Muzeum Solca, ale także ze zbiorów prywatnych. Wszystkie one zostały opublikowane w albumie „Pozdrowienia z Solca… Solec Kujawski na starych pocztówkach”. W gablotach można za to zobaczyć oryginalne kartki, nie tylko te prezentowane na planszach, ale także różne warianty tych samych pocztówek, różniące się pewnymi detalami.

Za sprawą tej wystawy mogą Państwo spojrzeć na pocztówki nie tylko przez pryzmat ich walorów estetycznych, ale także jak na źródło historyczne, dzięki któremu możemy śledzić zmiany w wyglądzie naszego miasta na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Muzeum Solca im. księcia przemysła
Kontakt:

dane kontaktowe

ul. Toruńska 8,
86-050 Solec Kujawski

tel:(+48)52-387-31-20
Adres mailowy: muzeum@soleckujawski.pl

Identyfikator w ePUAP: MuzeumSolecKujawski /MuzeumSolecKujawski/SkrytkaESP

COPYRIGHTS 2021

CREATED BY SNWS.