Wystawa Czasowa
2011

25 LAT MLKS SOLEC KUJAWSKI

W dniu 27 listopada 1986 roku grupa działaczy Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, działającego przy Kujawskich Zakładach Mechanizacji Budownictwa ZREMB w Solcu Kujawskim, zebrała się w działającym przy SM „Transportowiec” klubie „Baltazar”. Celem spotkania było stworzenie klubu w którym dzieci i młodzież mogliby wyczynowo uprawiać sport. – Tak zaczyna się historia klubu sportowego, którego zawodnicy od 25 lat przynoszą naszemu miastu i kibicom powody do dumy…

Nowopowstały klub pierwotnie o nazwie ZREMB, później MLKS ZREMB, a od 1999 r. MLKS, stanowi od ćwierćwiecza jeden z głównych ośrodków życia sportowego Solca Kujawskiego.

Wystawa „25 lat Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Solec Kujawski” prezentuje działalność i osiągnięcia sportowe zawodników skupionych w czterech sekcjach: badmintona, brydża, szachów oraz tenisa stołowego. Oprócz zdjęć można na niej obejrzeć także medale, puchary i dyplomy zdobywane przez naszych zawodników nie tylko na arenach regionalnych, ale też w zawodach ogólnopolskich czy nawet międzynarodowych.

Wystawa powstała przy pomocy działaczy oraz byłych i obecnych zawodników MLKS-u.

Muzeum Solca im. księcia przemysła
Kontakt:

dane kontaktowe

ul. Toruńska 8,
86-050 Solec Kujawski

tel:(+48)52-387-31-20
Adres mailowy: muzeum@soleckujawski.pl

Identyfikator w ePUAP: MuzeumSolecKujawski /MuzeumSolecKujawski/SkrytkaESP

COPYRIGHTS 2021

CREATED BY SNWS.