Nowości

Otwarcie wystawy czasowej pt. „100 Lat Lasów Państwowych”

Dnia 8 maja br. w Muzeum Solca im. Księcia Przemysła otwarto wystawę czasową pt. „100 Lat Lasów Państwowych”. Ekspozycja przybliża historię oraz działalność Lasów Państwowych z perspektywy Nadleśnictw położonych najbliżej naszego miasta – Nadleśnictwa Solec Kujawski, Nadleśnictwa Bydgoszcz oraz Nadleśnictwa Cierpiszewo. Wystawa prezentuje wielowiekowe związki naszego miasta z lasami, odpowiada na pytanie dlaczego sto lat temu drugi człon nazwy naszego miasta mógł brzmieć: „Drzewny”, a nie „Kujawski”. Przy okazji informuje, że przez dekadę w Solcu działała Zasadnicza Szkoła Leśna. Dzięki pomocy i życzliwości pracowników Lasów Państwowych na wystawie zaprezentowano szeroką gamę pamiątek – mundury, dystynkcje, tablice urzędowe, mapy, czasopisma i dokumenty z dwudziestolecia międzywojennego, jak również przedmioty wykorzystywane podczas codziennej pracy w lesie. Ekspozycja podkreśla znaczenie lasów dla naszego kraju, obejmujące zarówno funkcje ekologiczne, gospodarcze jak i społeczne, a także zaangażowanie pracowników Lasów Państwowych w działaniach na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. Otwarcie wystawy było okazją do wręczenia nagród dla laureatów konkursu pt. „Moja Mała Ojczyzna”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. W tegorocznej edycji wzięło udział 19 uczniów. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce ex aequo: Jan Musiał i Dominika Andrzejewska, II miejsce zajęła Amelia Drzewiecka, III miejsce zajął Mieszko Lewandowski. Gratulujemy!

Wystawa czasowa pt. „100 Lat Lasów Państwowych” będzie prezentowana w Muzeum Solca do końca czerwca br. Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Solca im. księcia przemysła
Kontakt:

dane kontaktowe

ul. Toruńska 8,
86-050 Solec Kujawski

tel:(+48)52-387-31-20
Adres mailowy: muzeum@soleckujawski.pl

Identyfikator w ePUAP: MuzeumSolecKujawski /MuzeumSolecKujawski/SkrytkaESP

COPYRIGHTS 2021

CREATED BY SNWS.