Nowości

Festyn garncarski 2024

W niedzielę 6 maja br. przy tężni obok Muzeum Solca odbył się festyn garncarski: „Solec – miasteczko garncarzy”. Wydarzenie zostało przygotowane przez Muzeum Solca im. Księcia Przemysła, Urząd Miejski w Solcu Kujawskim oraz Soleckie Centrum Kultury. Na głównym placu naszego miasta swoje stanowiska przygotowali garncarze z całej Polski. Solecczanie mogli tego dnia nie tylko nabyć ręcznie wykonane garnki, kubki czy miski, ale też osobiście spróbować swoich sił w lepieniu i ozdabianiu takich naczyń. Dodatkowymi atrakcjami festynu były stanowiska warsztatu wikliniarskiego, powroźnika, kowala. Przy deszczowej pogodzie mieszkańcy naszego miasta oraz przybyli goście wysłuchali muzyki w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP oraz zespołu Kapela Podwórkowa „Ferajna Bydgoska”. Uczestnicy festynu mogli także posilić się pysznymi kanapkami przygotowanymi przez solecki NaszBar. Sprawna organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez pomocy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Solcu Kujawskim.

Muzeum Solca im. księcia przemysła
Kontakt:

dane kontaktowe

ul. Toruńska 8,
86-050 Solec Kujawski

tel:(+48)52-387-31-20
Adres mailowy: muzeum@soleckujawski.pl

Identyfikator w ePUAP: MuzeumSolecKujawski /MuzeumSolecKujawski/SkrytkaESP

COPYRIGHTS 2021

CREATED BY SNWS.