Spotkanie przy kawie

Dnia 24 września br. w siedzibie Muzeum Solca odbyło się spotkanie przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy. Tym razem uczestnicy wydarzenia, wysłuchali poezji w wykonaniu członków Soleckiej Grupy Poetyckiej „Hotel Słów”, utworzonej przy Bibliotece Publicznej w Solcu Kujawskim. Swoje wiersze przeczytali: Anna Chwałek, Justyna Kubiak, Bogusława Matusiak, Nadia Pora, Grażyna Rochna-Woźniak, Małgorzata Siemianowska oraz Mirosław Woźniak. Całość uzupełniły kawowe anegdoty i utwory poświęcone kawie, a wśród nich te napisane przez soleckiego pisarza – Edwarda Szymkowiaka. Tradycyjnie sala konferencyjna Muzeum Solca została tego dnia przystrojona kawowymi eksponatami. Gabloty wypełniły się po brzegi porcelaną z kolekcji p. Justyny Kubiak. Uczestnicy spotkania tradycyjnie mogli napić się ulubionego trunku Honoriusza Balzaca, a także skosztować pysznych domowych wypieków.