Otwarcie wystawy plenerowej „Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu”

W dn. 25.08.2023 r. o godzinie 16.00 na soleckim Rynku (Plac Jana Pawła II) została zainaugurowana wystawa plenerowa Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu. Oficjalnego otwarcia dokonali wspólnie zastępca burmistrza Solca Kujawskiego, pani Barbara Białkowska oraz pan Marek Rubnikowicz, dyrektor Kujawsko Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu – instytucji która przygotowała wystawę w ramach obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Wystawa powstała pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego i została dofinansowana z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Ekspozycja przybliża zwiedzającym miejsca na terenie naszego województwa bezpośrednio związane z Mikołajem Kopernikiem. Wystawę będzie można oglądać do 10 września. Zapraszamy.