Otwarcie wystawy czasowej „Z każdej strony, czyli Solec Kujawski w obiektywie Marka Chełminiaka”

Dnia 5 lipca br. w Muzeum Solca im. Księcia Przemysła otwarto wystawę czasową pt. „Z każdej strony, czyli Solec Kujawski w obiektywie Marka Chełminiaka”. Na ekspozycji można zobaczyć zdjęcia naszego miasta wykonane na początku XXI wieku. Biorąc pod uwagę 700 lat historii Solca Kujawskiego, 20 lat to niewiele. Jednak w tym czasie Solec bardzo się zmienił. Zdjęcia p. Marka Chełminiaka – rodowitego solecczanina, pozwalają skupić się na mijanych każdego dnia detalach architektonicznych poszczególnych budynków a także spojrzeć na miasto z szerszej perspektywy, na przykład z lotu ptaka. Słowem pozwalają na obejrzenie Solca z każdej strony… Każde zdjęcie to osobna historia, do poznania której serdecznie zapraszamy! Wystawa czasowa będzie prezentowana w Muzeum Solca do 27 sierpnia br.