Solecka Noc Muzeów 2023

13 maja odbyła się kolejna edycja Soleckiej Nocy Muzeów, którą współorganizowały: Muzeum OSP Solec Kujawski, Muzeum Ziemi przy Juraparku, Mini-Muzeum PRL-u przy Galerii Inga, Soleckie Centrum Kultury i Muzeum Solca.

Pogoda znowu dopisała i kilkuset mieszkańców naszego miasta oraz gości spoza Solca odwiedziło poszczególne instytucje w których można było obejrzeć wystawy, wysłuchać prezentacji, a także wziąć udział w darmowym seansie filmowym czy wysłuchać koncertu pianistycznego, podczas którego Rafał Tworek zaprezentował  swoje aranżacje „Szlagierów Międzywojnia”.

Wśród tych którzy odwiedzili przynajmniej trzy instytucje i udokumentowali to zebranymi pieczątkami, niebawem zostaną rozlosowane upominki.  Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną Solecką Noc Muzeów.