Klub Kolekcjonera (24.02.2023 r.)

Dnia 24 lutego br. w Muzeum Solca odbyło się kolejne spotkanie Klubu Kolekcjonera. Tradycyjnie największą popularnością na spotkaniu cieszyły się tematy filatelistyczne oraz numizmatyczne. Prawdziwą gratką dla obecnych na spotkaniu, była możliwość obejrzenia najnowszego banknotu kolekcjonerskiego o nominale 20 złotych „Mikołaj Kopernik”. Banknot ten został wyemitowany z okazji 550-lecia urodzin wybitnego astronoma. Ponadto, na jednym ze stanowisk pokazano zestaw składający się ze współczesnych kartek Solca Kujawskiego oraz Basztanki – partnerskiego miasta Solca z Ukrainy. Następne spotkanie Klubu Kolekcjonera odbędzie się w ostatni piątek marca (24.03.2023 r.) w siedzibie Muzeum Solca w godz. 16:00-18:00. Zapraszamy!

Logotyp Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich