„Pozdrowienia z wojska”

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas wszystkim uczestnikom warsztatów kaligraficznych „Pozdrowienia z wojska”, podczas których mogliśmy poznać historię listów. Zobaczyliśmy, jak wyglądały pocztówki wysyłane do rodziny przez powstańców wielkopolskich. Uczestnicy mogli spróbować jednej z odmian pisma kaligraficznego, a mianowicie tzw. kursywy angielskiej.

Warsztaty przygotowała i przeprowadziła pani Justyna Kubiak z Czytelni Zbiorów Specjalnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Warsztaty kaligraficzne związane z dziejami Powstania Wielkopolskiego, zrealizowane zostały w ramach zadania Ścieżka dydaktyczna Śladami Powstania Wielkopolskiego.

Zadanie Ścieżka dydaktyczna „Śladami Powstania Wielkopolskiego” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Mamy nadzieję, że miłośnicy pięknego pisania jeszcze nie raz odwiedzą nasze Muzeum. I wspólnie poćwiczymy posługiwanie się stalówką i atramentem.

„Pozdrowienia z wojska” – Zdjęcia:

Logotyp Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich