Wykład poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu

17.10.2022 r. w gościnnych progach soleckiej Biblioteki Publicznej słuchacze Uniwersytetu III Wieku mieli okazję wysłuchać wykładu dr Sławomira Łanieckiego. Historyka, pracownika Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podczas spotkania słuchacze mieli okazję poznać wiele szczegółów związanych z historią Powstania Wielkopolskiego. Wiążą się one także z dziejami naszego miasta i jego najbliższych okolic. W trakcie wykładu okazało się, że tak naprawdę Powstań Wielkopolskich było aż … pięć.

Wykład dla Uniwersytetu III Wieku, poświęcony dziejom Powstania Wielkopolskiego, został zorganizowany przez Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w ramach realizacji zadania Ścieżka dydaktyczna „Śladami Powstania Wielkopolskiego”.

Zadanie Ścieżka dydaktyczna „Śladami Powstania Wielkopolskiego” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Wykład poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu – Zdjęcia: