Święto Kawy 2022

Święto Kawy 2022 – Spotkanie z Małgorzatą Grosman

Dnia 25 września br. w sali konferencyjnej Muzeum Solca im. Księcia Przemysła, odbyło się spotkanie przygotowane z okazji Dnia Kawy. Tegorocznym gościem wydarzenia była bydgoska dziennikarka i pisarka p. Małgorzata Grosman. Głównym tematem spotkania była książka pani Małgorzaty pt. „Bydgoszcz jest kobietą. Opowieść o międzywojniu, która nie pomija kobiet”. W trakcie rozmowy p. Grosman wyjaśniła zebranym, z jakimi problemami musiały radzić sobie bydgoszczanki w dwudziestoleciu międzywojennym. Jak przedstawiało się ich życie zawodowe, jakie prowadziły sklepy i zakłady, w jaki sposób organizowały sobie wolny czas oraz co robiły, aby podnieść swoje kwalifikacje. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się na przykład, że dostęp do niektórych zawodów był dla kobiet mocno utrudniony. Podczas wydarzenia nie zabrakło soleckich akcentów. Wspomniano m.in. o związanej z Dziennikiem Bydgoskim pisarce Alinie Prus-Krzemińskiej, która mieszkała w Solcu przez kilka lat. Uczestnicy spotkania, którzy szczelnie wypełnili muzealną salą konferencyjną, tradycyjnie mogli skosztować wybornej kawy oraz pysznych domowych wypieków.

Święto Kawy 2022 – Zdjęcia: