Wycieczka do Olenderskiego Parku Etnograficznego

Dnia 10 września br. Muzeum Solca im. Księcia Przemysła zorganizowało wycieczkę autokarową do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce. Mimo deszczowej pogody, w wydarzeniu wzięło udział ponad trzydziestu uczestników. Wszyscy turyści mieli okazję zapoznać się z historią osadnictwa olenderskiego, którego początki na tych terenach sięgają końca XVI wieku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zarówno architektura budynków jak i wyposażenie konkretnych izb. Dla mieszkańców Solca i okolic poznanie kultury Olendrów ma szczególne znaczenie. Na przełomie XVI i XVII wieku przybysze z Zachodu osiedlali się w najbliższej okolicy, np. w Przyłubiu czy w Otorowie. W wycieczce wzięły udział osoby młodsze i starsze: harcerze z soleckiego Hufca ZHP, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Akademii Aktywności w Solcu Kujawskim.

Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu „Solec – otwarte miasto”, finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Wycieczka do Olenderskiego Parku Etnograficznego – Zdjęcia: