„Królowa Wisła w fotografii Sławomira Kołtuńskiego” – Otwarcie wystawy

W dniu 6 lipca 2022 r. w Muzeum Solca odbyło się otwarcie wystawy czasowej pt. „Królowa Wisła w fotografii Sławomira Kołtuńskiego”. Spośród licznych zdjęć w dorobku  soleckiego fotografa wybrano te, które ukazują piękno nadwiślańskiego krajobrazu. Jak autor zdjęć sam zaznacza: „Najchętniej fotografuję krajobrazy, zwłaszcza wschody i zachody słońca nad moją ukochaną Wisłą”. To właśnie temu wyrywkowi twórczości S. Kołtuńskiego poświęcona jest nasza wystawa czasowa.

Podczas otwarcia pan Sławomir otrzymał liczne gratulacje m.in. od p. Andrzeja Kubiaka, dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Sportu przy Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy. Prace pana Kołtuńskiego pojawiły się w wydawnictwie „Powiat Bydgoski w obiektywie” wydanym przez Starostwo. Uczestnicy wernisażu mieli możliwość otrzymania okolicznościowej pocztówki, przy której użyto jedno ze zdjęć znajdujących się na wystawie czasowej.

„Królowa Wisła w fotografii Sławomira Kołtuńskiego” – Lipiec – Wrzesień 2022 r.