Nowości

Dzień Pisma Ręcznego

W kalendarzu świąt nietypowych 23 stycznia to Dzień Pisma Ręcznego. Warsztaty, które odbyły się w tym dniu w naszym Muzeum, rozpoczęły się od przypomnienia roli pisma ręcznego w indywidualnym rozwoju każdego człowieka, oraz uświadomieniu tego ile tracimy pisząc tylko przy pomocy klawiatur komputerów, telefonów, tabletów…

Ręczne pismo wspomaga nasz mózg, pamięć, kreatywność, pomaga w nauce, etc… etc…etc… Jest nie do przecenienia! Uczestnicy warsztatów kaligraficznych dobrze o tym wiedzą i m. in. dlatego tak chętnie przychodzą do naszego Muzeum na spotkania z ręcznym pisaniem.

Podczas ostatniego spotkania tworzywem warsztatowym była ballada „Romantyczność”, której autorem, jak wszyscy wiedzą, jest Adam Mickiewicz. Oczywiście nie był to przypadek. Od wydania „Ballad i romansów” w roku 1822, rozpoczyna się umownie w Polsce epoka romantyzmu. Dlatego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło 2022 – Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał do przepisania jedną zwrotkę utworu, najpiękniej, jak tylko „ostra stalówka” mu na to pozwoliła. Efekty zaskoczyły wszystkich, a obecność dzieci i młodzieży zawsze cieszy podwójnie.

Muzeum dziękując za spotkanie apeluje do wszystkich, małych i dużych – Solecczanie do Piór!

Muzeum Solca im. księcia przemysła
Kontakt:

dane kontaktowe

ul. Toruńska 8,
86-050 Solec Kujawski

tel:(+48)52-387-31-20
Adres mailowy: muzeum@soleckujawski.pl

Identyfikator w ePUAP: MuzeumSolecKujawski /MuzeumSolecKujawski/SkrytkaESP

COPYRIGHTS 2021

CREATED BY SNWS.