Świąteczna kaligrafia

19. grudnia odbyły się po raz kolejny w naszym muzeum warsztaty kaligraficzne. Tym razem, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, tematem spotkania z „pięknym pisaniem” była karta świąteczna. To szczególny rodzaj karty korespondencyjnej. Ma ona długą historię i jeszcze dłuższą tradycję, która została przybliżona uczestnikom warsztatów poprzez specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację.

Połączenie piękna przedwojennych pocztówek ze staropolskimi życzeniami, których wypisanie na kartach pocztowych było zadaniem uczestników, dało wspaniałe (!!!) efekty. Obecność młodzieży, która przybyła na warsztaty daje nadzieję, że zwyczaj przesyłania odręcznie wypisanych życzeń świątecznych nie przeminie. Muzeum wraz z prowadzącą warsztaty panią Justyną Kubiak bardzo sobie i innym tego życzą!