Warsztaty kaligraficzne dla młodzieży i dorosłych – 10.10.2021 r.

Warsztaty kaligraficzne dla młodzieży i dorosłych.

10 października 2021 r. w siedzibie Muzeum Solca odbyły się warsztaty kaligraficzne dla młodzieży i dorosłych, poprowadzone przez Panią Justynę Kubiak. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu na temat kaligrafii i jej historii. Wykład był również sposobnością do przypomnienia o listach w związku z Międzynarodowym Dniem Pisania Listów, który przypada na 9 października. List, jako forma wypowiedzi, jest w obecnych czasach wypierany przez szybkie wiadomości SMS. Jednak SMS nigdy nie wywoła takiego efektu, jaki może wywołać pięknie napisany i wysłany w kopercie list. Dlatego w ramach warsztatów obecni mogli spróbować swoich sił w napisaniu kursywą angielską listu. Mogli go później zapakować w ozdobną kopertę i zalakować.