Święto Kawy 2021

Dnia 26 września br. w siedzibie Muzeum Solca odbyło się spotkanie przygotowane z okazji Święta Kawy.

Czwartą edycję święta zorganizowano we współpracy Muzeum z Biblioteką Publiczną w Solcu Kujawskim. Na samym początku zgromadzeni wysłuchali historii niezwykłego przedmiotu – stuletniego kawowego młynka – opowiedzianej przez panią Krystynę Nowakowską. Tradycyjnie spotkanie wypełniły kawowe anegdoty oraz historia miejsc, w których parzono kiedyś kawę. Zebrani poznali osoby ze świata literatury, które były wręcz uzależnione od czarnego napoju. Uczestnicy poznali także historię Jerzego Kulczyckiego – założyciela pierwszej kawiarni we Wiedniu. W myśl zasady „coś dla ciała, coś dla ducha” każdy uczestnik spotkania mógł uraczyć się filiżanką kawy. Święto Kawy 2021 dało także możliwość spróbowania pysznych wypieków. W sympatycznej – wzbogaconej kawowym aromatem – atmosferze mieszkańcy Solca poznali książki z motywami kawowymi – umieszczonymi w tytule lub na okładce, a znajdujące się w księgozbiorze soleckiej biblioteki.

#MuzeumSolca