Nabytki Muzeum

Uroczyste otwarcie Muzeum Solec im. Księcia Przemysła nastąpiło w dniu 12 marca 2009 r. ale już w 2008 r. do naszej placówki zaczęły trafiać pierwsze eksponaty. Dziś możemy się pochwalić, że w ciągu tych pierwszych pięciu lat, ponad 300 osób – w zdecydowanej większości mieszkańców Solca Kujawskiego zaufało nam uznając, że Muzeum Solca im. Księcia Przemysła to najlepsze miejsce dla soleckich pamiątek. Wśród darczyńców oprócz osób prywatnych były tez najważniejsze soleckie instytucje.

Poza przekazywaniem i udostępnianiem eksponatów, pomagali nam Państwo także udzielając cennych informacji, rad i wskazówek. Tylko w minionym – 2013 roku, ok 100 osób zasiliło nasze zbiory oraz pomogło w organizacji wystaw. Piąta wystawa „Nabytki Muzeum” jest naszym podziękowaniem dla wszystkich ofiarodawców, a także sympatyków naszej placówki.

Poza darami na wystawie prezentujemy tez najciekawsze z zakupionych eksponatów. Zapraszamy do zwiedzania.

Wystawa czasowa styczeń – marzec 2014

Medal za zajęcie drugiego miejsca w zawodach pchnięcia kulą, rozegranych w Solcu Kujawskim w dniu 03.05.1928 r.

Odznaka Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim. Dwudziestolecie międzywojenne.

Banknot zastępczy tzw. „notgeld” emitowany przez niemieckie władze Solca Kujawskiego, 1919 r.

Kartka pocztowa przedstawiająca fragment ul. Bydgoskiej w Solcu Kujawskim. Początek XX w.

Pocztówka litograficzna Gruss aus Schulitz (Pozdrowienia z Solca). Początek XX w.