Wystawa czasowa

20 Rocznica Wyborów Czerwcowych

4 czerwca 1989 r. Polacy zadecydowali o przyszłym losie Polski. Niemal zupełne (oczywiście w granicach ustalonych przy Okrągłym Stole) zwycięstwo opozycji skupionej w Komitecie Obywatelskim SOLIDARNOŚĆ pozbawiło komunistów złudzeń co do dalszego utrzymania się przy władzy. Rozpoczął się okres demokratyzacji życia politycznego oraz wprowadzania zasad rynkowych w gospodarce, a także dążeń do integracji z NATO i Unią Europejską. Dlaczego te wybory były takie wyjątkowe? Jak wyglądał Solec 20 lat temu? Jak głosowali mieszkańcy Solca w porównaniu z resztą kraju? Między innymi na te pytania stara się odpowiedzieć wystawa czasowa w Muzeum Solca im. księcia Przemysła w Solcu Kujawskim. Wystawa powstała w oparciu o materiały przekazane do Muzeum przez pana Franciszka Samojednego.