Solec Kujawski piórkiem i okiem... Ptaka

Od 6. lipca 2016 r. w Muzeum Solca im. Księcia Przemysła można oglądać wystawę czasową pt. „Solec Kujawski piórkiem i okiem… Ptaka”, przedstawiającą 12 niepowtarzalnych rysunków autorstwa Andrzeja Wróblewskiego poświęconych naszemu miastu.

Andrzej Wróblewski znany jest głównie pod pseudonimem Ptak, którym podpisuje swoje prace. Bydgoszczanin jest plastykiem i grafikiem, zajmuje się także fotografią, pisze, a przede wszystkim ilustruje książki dla dzieci, jest autorem sztuk teatralnych, przewodników turystycznych a nawet podręczników do gry w szachy, ale nie tylko… Przyjaciele z Solca Kujawskiego doprowadzili do powstania cyklu rysunków pokazujących nasze miasto od niecodziennej, nieco baśniowej strony.

Przy okazji wystawy czasowej istnieje możliwość zakupu reprodukcji prezentowanych 12 grafik w dużym i małym rozmiarze oraz zestawów pocztówek.