Lotnictwo Polskie 1918-1953 z kolekcji Macieja Lewandowskiego

Odzyskanie niepodległości przez Polskę umożliwiło rozwój w wielu dziedzinach i otworzyło drogę do powstania na terenie naszego kraju lotnictwa cywilnego i wojskowego. W ciągu dwudziestolecia międzywojennego praktycznie od zera zbudowano potrzebną infrastrukturę i wykształcono kadry.

Polscy piloci udowodnili światu swoje wysokie umiejętności. Wygrywali zawody sportowe. Brali czynny udział w wielu podniebnych bitwach – największy rozgłos przyniosła im Bitwa o Anglię. Takie postacie jak Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura na zawsze zapisały się na kartach historii i w świadomości Polaków.

Na wystawie można zobaczyć ponad 50 modeli samolotów w skali 1:72, pochodzących z kolekcji soleckiego modelarza Macieja Lewandowskiego. Przedstawiają one samoloty polskiej konstrukcji, bądź konstrukcji zagranicznych, które służyły w lotnictwie polskim i na których latali polscy lotnicy.