Spotkanie autorskie z Bartłomiejem Siwcem

Muzeum Solca zaprasza 9.02.2012 o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Bartłomiejem Siwcem, autorem książki Zbrodnia, miłość, przeznaczenie, wydanej w zeszłym roku.

Zbrodnia, Miłość, Przeznaczenie – to prozatorski debiut Bartłomieja Siwca. Książkę, której akcja dzieje się w latach drugiej wojny światowej w okolicach Bydgoszczy i w samym mieście, autor zaprezentuje na spotkaniu w Solcu Kujawskim. Sam pisarz na co dzień pracuje w bydgoskim oddziale IPN, jest także utytułowanym szachistą.

Zbrodnia, Miłość, Przeznaczenie to historia zachowań ludzkich w trudnej historycznym okresie. Bohater powieści, Niemiec Karl, mieszkaniec jednej z miejscowości pod Bydgoszczą, wstępuje w szeregi Selbstschutzu. Zakochany w Marcie, związanej z Polakiem Wawrzyńcem, doprowadza do jego aresztowania. Koleje losu sprawiają, że Marta akceptuje adoratora i razem gospodarzą na posiadłości, która dawniej należała do Polaka.

W powieści wyjątkowa jest narracja, prowadzona z punktu widzenia Niemca. Dzięki temu doskonale znane nam okoliczności zyskują inny, nowy wymiar.