Solecka Gra Miejska

W sobotę, 1. czerwca br., rozegrana została Solecka Gra Miejska. Zadaniem uczestników było odnalezienie widniejącego na herbie Solca wizerunku św. Stanisława, który zaginął w niejasnych okolicznościach. Jedynym sposobem na odkrycie miejsca pobytu patrona naszego Miasta było wykonanie w jak najkrótszym czasie zadań przygotowanych przez współorganizatorów zabawy.

Na poszukiwania wyruszyło sześć dzielnych drużyn, które musiały zmierzyć się m.in. ze strzelaniem z łuku do tarczy, napełnianiem wiadra za pomocą hydronetki z odległości 5 m, grą w kręgle, przepłynięciem określonej trasy kajakiem lub łodzią wiosłową…

W Muzeum natomiast zawodnicy musieli rozwiązać Quiz składający się z szeregu zagadek dotyczących historii Solca. Odpowiedzi na pytania można było odnaleźć na sali ekspozycyjnej. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko bystrością umysłu i spostrzegawczością, ale i talentem plastycznym.

Zabawa zorganizowana została przez Soleckie Centrum Kultury i działający przy nim Klub Aktywności Młodzieży. Wśród współorganizatorów gry wymienić należy: Ochotniczą Straż Pożarna, Drużynę WOPR nr 100, Harcówkę ZHP, Jurapark Solec, Bowling Club oraz Muzeum Solca.

 

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w zabawie 🙂 !