Rajd Łażyn

Koniec wakacji można było spędzić aktywnie! Udowodnili to piechurzy, którzy 29. sierpnia br. wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez Muzeum Solca oraz K.T.P. „Horyzont” Solec Kujawski.

Łukasz Wojtecki poprowadził pięcioro entuzjastów wędrówek z Brzozy Bydgoskiej do Solca trasą liczącą blisko 20 kilometrów. Korzystając z pięknej pogody, jeden z postojów zorganizowano nad jeziorem w Pieckach. Po odpoczynku grupa udała się w kierunku miejsca, gdzie jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdowała się wieś Łażyn. Historię tej miejscowości można było poznać podczas wystawy czasowej pt.: „Zapomniane Wsie”. W niedalekiej odległości od miejsca, gdzie kiedyś znajdowała się wieś, można zobaczyć stary drzewostan sosnowy. To już teren rezerwatu przyrody Łażyn – jednego z dwóch znajdujących się na terenie Puszczy Bydgoskiej. Następnie piechurzy udali się w stronę osady Rudy, gdzie chwilę uwagi poświęcono przy miejscowym Obelisku. Dalsza droga wiodła już prosto do Solca.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie i jednocześnie zachęcamy innych do uczestnictwa w kolejnych wyprawach.