Zapraszamy na wystawę „Wisła łączy”

Muzeum Solca od 8 lipca gościć będzie wystawę SCK pod tytułem „Wisła łączy”.

IDEA  PROGRAMU  WISŁA ŁĄCZY. Koło PLENER, działające od 42 lat przy Oddziale Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich,  skupia architektów-artystów – głównie rysowników i malarzy.
Koło PLENER, w latach 2010 – 2013,  realizuje program „WISŁA ŁĄCZY”.  Polega on na organizowaniu wystaw i plenerów wzdłuż biegu Wisły: od źródeł do jej ujścia do Bałtyku. Do warszawskich architektów-artystów już dołączyli ich koledzy z różnych stron Polski: z Wisły, z Gdańska, z Krakowa, a nawet z Wrocławia. Dotychczasowe wystawy i plenery wskazują na celowość takiego przedsięwzięcia.
Architekci biorący udział w programie spotykają się z lokalnymi twórcami, uczestniczą we wspólnym malowaniu. Są też spotkania z młodzieżą szkolną, rozmowy o tym co to jest architektura i ład przestrzenny. Placówki kulturalne i galerie, które zechciały gościć wystawę WISŁA ŁĄCZY, za każdym razem proponują inny charakter spotkań i to szalenie wzbogaca wszystkich uczestników, jak również przynosi owoce dla samego programu.
Widzimy różnice kulturowe na przebytej trasie, jest to ciągle skutek 123 lat zaborów. W tej sytuacji  słowo „ŁĄCZY” nabiera  głębszego sensu.
Podsumowanie tych wydarzeń artystyczno-społecznych odbędzie się w Warszawie w roku 2013. Gośćmi wówczas będą twórcy spotykani w miejscowościach nadwiślańskich.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi  8 lipca o godzinie 12.00. Wystawę oglądać będzie można od wtorku do piątku w godzinach 10.00–18.00