Wystawa rzeźby Jana Makowieckiego – SCK

Soleckie Centrum Kultury przygotowuje w gościnnych pomieszczeniach Muzeum Solca niecodzienną i nad wyraz interesująca wystawę rzeźby JANA MAKOWIECKIEGO.

Otwarcie będzie miało miejsce 19 kwietnia 2012 roku o godz.17.00.

Jan Makowiecki (ur. 1945, miejscowość Grzeczna Panna koło Szubina) – do 1993 r. pracował w zawodzie ślusarza. Później w związku z pojawieniem się nieuleczalnej choroby wzroku przeszedł na rentę. Mając wiele wolnego czasu, w 1999 r. zaczął rzeźbić w drewnie. Początkowo rzeźbił formy ptaków, następnie powstała szopka bożonarodzeniowa oraz nagrodzona pierwszym miejscem w konkursie literacko-plastycznym rzeźba Sędziwoja Pałuki. W jego dorobku artystycznym są również prace o tematyce sakralnej i świeckiej, płaskorzeźby oraz dzieła przestrzenne, za które niejednokrotnie otrzymywał nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie wystawiał indywidualnie i uczestniczył w wystawach zbiorowych. Jest członkiem Szubińskiej Grupy Plastyków Plama’s.

ZAPRASZAMY DO ZACZAROWANEGO ŚWIATA PANA JANA!