Wizyta klas w dn. 20.06.2017 r.

W dniu 20 czerwca br. gościliśmy w Muzeum Solca dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim. Najpierw naszą placówkę odwiedziła klasa III G z wychowawczynią p. Aleksandrą Kruk. Młodzi solecczanie wzięli udział w lekcji pt. Świat bez prądu, podczas której poznali stare sprzęty, które były niegdyś używane na przykład do przygotowywania posiłków, prania czy prasowania. Dzieci uznały, że najciekawszym przedmiotem obejrzanym przez nich podczas lekcji była tarka.

Druga klasa, która odwiedziła nas tego dnia – III A z wychowawczynią p. Kamilą Kniołą – zwiedziła wystawę czasową pt. „Twarzą do Wisły. Miasto – Ludzie – Rzeka”. Była zatem okazja aby dowiedzieć się jak Królowa Polskich Rzek wpływała na życie mieszkańców Solca oraz okolicznych miejscowości. Nie zabrakło także pięknych obrazów o tematyce wiślanej. Przy okazji wręczono nagrody dla dwójki laureatów konkursu Moja Mała Ojczyzna.

Dziękujemy wszystkim za wizytę w Muzeum Solca i zapraszamy ponownie tak do zwiedzania jak i do wzięcia udziału w organizowanych przez nas konkursach!