Spotkanie autorskie w Muzeum Solca

W dniu 28 września br. w siedzibie Muzeum Solca odbyło się spotkanie zorganizowane dla miłośników kawy i poezji. Korzystając z faktu, iż w ostatni weekend września przypada Międzynarodowy Dzień Kawy, w sali konferencyjnej muzeum zostały zaprezentowane zdjęcia dawnych soleckich kawiarni. Wystrój sali został wzbogacony eksponatami – młynkami, porcelaną oraz kawowymi opakowaniami. Główną atrakcją kawiarnianego wieczoru było spotkanie z poetką i miłośniczką kawy – p. Agnieszką Piórkowską, która zaprezentowała utwory ze swojego nowego tomiku poezji pt. „Niesymetryczne”. Podczas spotkania nie zabrakło kawiarnianych anegdot, tak współczesnych jak i historycznych. Wszyscy miłośnicy kawy oprócz swojego ulubionego czarnego napoju mogli także posmakować ciasta, przygotowanego przez… uczestników wieczoru. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał – w prezencie od autorki – tomik poezji.