Otwarcie wystawy „Solec? Ale który?!”

W środę 12 marca 2014 r. o godz. 17.00 odbyło się otwarcie wystawy czasowej pt. „Solec? Ale który?!”. Gościem honorowym wydarzenia była pani Elżbieta Wolffgram, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Powiśle. Pani Wolffgram w znacznym stopniu przyczyniła się do powstania wystawy.

Ekspozycja poświęcona została wszystkim miejscowościom noszącym tę sama nazwę co nasze miasto… a jest ich łącznie trzynaście. Jeden Solec znajduje się nawet poza granicami dzisiejszej Polski, na Ukrainie w powiecie Drohobycz.

Dzień otwarcia wystawy nie do końca był przypadkowy, dokładnie pięć lat wcześniej, 12 marca 2009 r. Muzeum Solca rozpoczęło swoją działalność. Z tej okazji zaprezentowane zostały ulotki ze wszystkich zrealizowanych dotychczas wystaw czasowych oraz zdjęcia przedstawiające istotne dla historii Muzeum osoby i wydarzenia.

Wystawa czasowa marzec – maj 2014