Otwarcie wystawy „Śladami Roberta Schillera”

25 marca 2015 r. minęło 150 lat od przyjścia na świat Roberta Schillera. Tego dnia w naszym Muzeum otworzyliśmy nową wystawę czasową poświęconą temu soleckiemu mistrzowi budowlanemu, a także radnemu i Królowi Kurkowemu.
Ślady jego działalności widzimy w Solcu Kujawskim na każdym kroku, choć na ogół nie zdajemy sobie z tego sprawy. Urodził się jako poddany króla pruskiego a umierał jako obywatel PRL. Zawsze był solecczaninem. Chcemy by aktualna wystawa przynajmniej częściowo przypomniała o jego wkładzie w wygląd naszego miasta.
Ekspozycja byłaby o wiele uboższa, gdyby nie wsparcie ze strony wnuków R. Schillera, pani Jadwigi Szymaniak oraz panów Jerzego i Norberta Szatkowskich. Dziękujemy także za pomoc ze strony Archiwum Państwowego w Bydgoszczy.
Mamy nadzieję, że zwiedzanie wystawy „Śladami Roberta Schillera” będzie dla Państwa ciekawą podróżą w przeszłość Solca Kujawskiego. Ekspozycję będzie można oglądać do 17 maja.

Podczas otwarcia mogliśmy wysłuchać krótkiego wystąpienia pani Jadwigi Szymaniak.

Swoimi wspomnieniami o Robercie Schillerze dzielił się także jego wnuk pan Norbert Szatkowski.