Otwarcie wystawy „Lotnictwo Polskie 1918-1953 z kolekcji Macieja Lewandowskiego”

2. września br. miłośnicy historii zebrali się w soleckim muzeum na otwarciu wystawy czasowej pt.: „Lotnictwo Polskie 1918-1953 z kolekcji Macieja Lewandowskiego”. Wszyscy zebrani mogli poznać dzieje rodzimego lotnictwa, jak również skorzystać z wyjątkowej okazji zobaczenia modeli samolotów. Podczas otwarcia wystawy p. Lewandowski, solecki hobbysta, z chęcią pokazywał wykonane przez siebie modele, a także opowiadał historie, anegdoty i ciekawostki na ich temat. Miłym akcentem było przekazanie przez pułkownika w stanie spoczynku pana Ryszarda Głuszca, tomu pt. „Ku czci poległych lotników 1939-1945” do zbiorów Muzeum.

Wystawa czasowa będzie trwała do połowy listopada 2015 r. Serdecznie zapraszamy! Wstęp jest bezpłatny.