Otwarcie wystawy czasowej pt. „Ziuk, Komendant, Marszałek.”

W dniu 6 września br. w Muzeum Solca nastąpiło otwarcie wystawy czasowej pt. „Ziuk, Komendant, Marszałek. 150 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.”. Wystawa ma na celu przybliżyć wszystkim zainteresowanym życiorys jednej z najważniejszych postaci w historii Polski. Dla niektórych postać Marszałka jest symbolem polskich dążeń niepodległościowych oraz zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej. Inni z kolei widzą w nim człowieka o dążeniach dyktatorskich, wypominając tzw. przewrót majowy. Niezależnie od ocen, przypadająca w tym roku 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego jest dobrym momentem do przedstawienia jego sylwetki, najważniejszych momentów życia oraz wpływu, jaki wywarł na następne pokolenia. Mając na uwadze, że Marszałek był osobą, która miała do siebie spory dystans, część ekspozycji zawiera elementy humorystyczne a także anegdoty oraz ciekawostki.