Otwarcie wystawy czasowej pt. „Zdzisław Walczak. Świat i malarstwo w starym stylu”

W dniu 18 września br. w Muzeum Solca im. Księcia Przemysła otwarto nową wystawę czasową pt. „Zdzisław Walczak. Świat i malarstwo w starym stylu”. Na wystawę składa się 31 obrazów podzielonych na dwie części. Pierwsza to subiektywne spojrzenie autora obrazów  na historię motoryzacji, zarówno światowej jak i polskiej. Drugą część wystawy stanowią obrazy związane z tematyką militarną. Prezentowane dzieła zostały wykonane w technikach suchy pastel, olej, akwarela. Podczas wernisażu pan Zdzisław Walczak opowiedział o tym jak długo trwa proces powstawania obrazu, co stanowi dla niego największą inspirację. Goście Muzeum Solca mogli się także dowiedzieć od autora o licznych ciekawostkach oraz subtelnych szczegółach znajdujących się na poszczególnych kompozycjach.