Otwarcie wystawy czasowej pt. „Szkoły ponadpodstawowe Solca Kujawskiego”

W środę, 23 maja 2018 r., w siedzibie Muzeum Solca im. Księcia Przemysła miało miejsce otwarcie wystawy czasowej dotyczącej soleckich szkół ponadpodstawowych. Liczne eksponaty i zdjęcia mają na celu przedstawiać historię tych placówek, ale również przenosić zwiedzających do czasów spędzonych „w szkolnych ławach”. Wystawa Szkoły ponadpodstawowe Solca Kujawskiego powstała dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, która podzieliła się z nami swoimi zdjęciami klasowymi i pamiątkami. Serdecznie za to dziękujemy i zapraszamy wszystkich do zwiedzania! Wstęp wolny!

Podczas otwarcia wręczono nagrody laureatom konkursu historycznego pt. „Moja Mała Ojczyzna”, skierowanego do klas trzecich soleckich podstawówek. Jeszcze raz gratulujemy! 🙂