Otwarcie wystawy czasowej pt. „Szkoły Podstawowe Solca Kujawskiego i okolic”

W dniu 11 maja br. w siedzibie Muzeum Solca im. Księcia Przemysła miało miejsce otwarcie wystawy czasowej dotyczącej soleckich szkół podstawowych. Liczne eksponaty i ponad 200 zdjęć ma na celu przedstawiać historię tych placówek, ale również przenosić zwiedzających do czasów spędzonych „w szkolnych ławach”. Wystawa Szkoły Podstawowe Solca Kujawskiego i okolic powstała dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, która podzieliła się z nami swoimi zdjęciami klasowymi. Serdecznie za to dziękujemy i zapraszamy wszystkich do zwiedzania! Wstęp wolny!

Przy okazji otwarcia wystawy wręczono nagrody laureatom konkursu historycznego pt. „Moja Mała Ojczyzna”. Ten cykliczny konkurs jest skierowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Po etapie szkolnym i etapie finałowym odbywającym się w Muzeum, wyłoniliśmy zwycięzców.

W tym roku oprócz nagród za miejsca 1-3 wręczono także wyróżnienie dla uczennicy, która pomimo iż nie znalazła się na podium, wykazała się ponadprzeciętną wiedzą na temat historii Solca. Martyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 niestety nie mogła odebrać nagrody osobiście.

Mateusz…

Nela…

i Liwia…

którzy zajęli odpowiednio 3, 2 i 1 miejsce,

reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1. Co warte odnotowania wszyscy laureaci chodzą do klasy III b, której wychowawczynią jest p. Małgorzata Jaskólska.