Otwarcie wystawy czasowej pt. „Stanisław Kasa 1947-1992”

W dniu 15.11.2017 r. w Muzeum Solca otwarto wystawę czasową pt. „Stanisław Kasa. 1947-1992”. Ekspozycja prezentuje życiorys pochodzącego z naszego miasta żużlowca – jednego z najlepszych zawodników Polonii Bydgoszcz na przełomie lat 60./70. XX wieku. Pomimo licznych zdobytych tytułów i wyróżnień, dziś nawet w Solcu Kujawskim Stanisława Kasę pamiętają tylko starsi, ci którzy mieli okazję znać go osobiście.

Zanim jednak otwarto wystawę wręczono nagrody dla laureatów konkursów:fotograficznego „Moje miejsce nad Wisłą” oraz plastycznego „Solec Kujawski – miasto na Wisłą roku 2067”.

Otwarcie wystawy uświetnili żużlowcy – koledzy z toru m.in. Andrzej Koselski i Jan Ząbik a także Zygfryd Łapa (mechanik) oraz Ryszard Dołomisiewicz z którym Stanisław Kasa często dzielił się swoim doświadczeniem.

Na ekspozycji można zobaczyć m.in.: zdjęcia, programy meczowe, proporczyki, plastrony, kombinezon żużlowy czy motocykl żużlowy Java 890.

Mamy nadzieję, że wystawa przybliży sylwetkę Stanisława Kasy, nie tylko mieszkańcom Solca ale także wszystkim kibicom sportu w naszym województwie.