Otwarcie wystawy czasowej pt. „Pontyfikat Jana Pawła II w filatelistyce w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Kolekcja Kazimierza Porębskiego”

W dniu 5 września br. w siedzibie Muzeum Solca miało miejsce otwarcie wystawy czasowej pt. „Pontyfikat Jana Pawła II w filatelistyce w 40. Rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Kolekcja Kazimierza Porębskiego”. Chcąc opowiedzieć o pontyfikacie Jana Pawła II w sposób wyczerpujący, trzeba by wielotomowego wydawnictwa, postanowiliśmy zatem przedstawić dziedzictwo Papieża przez pryzmat znaczków pocztowych. Jan Paweł II został upamiętniony na kilku tysiącach znaczków opublikowanych w kilkuset emisjach. Wiele z nich możemy zobaczyć w naszej placówce.

Organizacja wystawy byłaby niemożliwa bez współpracy z soleckim kolekcjonerem, filatelistą – Kazimierzem Porębskim. Wszystkie prezentowane walory są bowiem częścią należącej do niego a gromadzonej od kilkudziesięciu lat kolekcji. Sale wystawowe ozdobiły ponadto obrazy o tematyce papieskiej namalowane przez panie: Janinę Wójtowicz-Musialik oraz Barbarę Białkowską.