Otwarcie wystawy czasowej pt. „Nabytki Muzeum” (2017)

W dniu 17.01.2018 r. w siedzibie Muzeum Solca odbyło się otwarcie dziewiątej wystawy z cyklu „Nabytki Muzeum”. Wystawa podsumowuje działalność kolekcjonerską naszej instytucji w 2017 r. Pojawiły się na niej eksponaty zarówno znalezione podczas prac archeologicznych, zakupione przez Muzeum, jak i otrzymane od mieszkańców Solca.

Uroczystość otwarcia wystawy stanowiła doskonałą okazję do podziękowania za pomoc wszystkim osobom oraz instytucjom, które wsparły naszą działalność przekazując swoje pamiątki czy pomagając nam przy organizacji wystaw czasowych.

W związku ze zmianą wystawy czasowej, nasza placówka przygotowała również wystawę edukacyjną pt. „Stara klasa”, która będzie dostępna od 18 stycznia do 11 marca br.  Zachęcamy nauczycieli i uczniów do udziału w lekcji muzealnej pokazującej jak kiedyś wyglądała izba szkolna, czego uczyli się uczniowie, czym posługiwali się podczas zajęć, a także co groziło niepokornym uczniom, którzy nie słuchali swoich nauczycieli. Więcej szczegółów w naszej ofercie muzealnej dostępnej w zakładce „Lekcje”.