Otwarcie wystawy czasowej pt. „62 Pułk Piechoty. Od Powstania Wielkopolskiego do Żołnierzy Wyklętych”

W dniu 07.09.2016 r. w siedzibie Muzeum Solca otwarto wystawę czasową pt. „62 Pułk Piechoty. Od Powstania Wielkopolskiego do Żołnierzy Wyklętych”. Ekspozycja poświęcona jest dziejom ulubionego oddziału Wojska Polskiego w przedwojennej Bydgoszczy. Uwagę zwiedzających przykuły elementy żołnierskiego umundurowania i uzbrojenia, oryginalne dokumenty a także bogaty materiał zdjęciowy.

62pp_01
Na otwarciu wystawy obecni byli m.in. przedstawiciele instytucji, które wsparły nasze wysiłki w jej przygotowaniu: p. Jerzy Lelwic z Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz p. Maciej Turalski – szef Grupy Rekonstrukcji Historycznej 62. Pułk Piechoty Wielkopolskiej. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu wystawy kierujemy także w stronę Muzeum Regionalnego w Pleszewie.

62pp_03
62pp_02
Ekspozycję dotyczącą 62 Pułku Piechoty będzie można oglądać w naszym Muzeum do początku listopada. Zapraszamy! Wstęp wolny!
62pp_05 62pp_04