Otwarcie wystawy czasowej pt. „100 lat Lotnictwa Polskiego. Modele z kolekcji Macieja Lewandowskiego, Zenona Cymanowskiego oraz Artura Szusta”

W środę 4 lipca br. w siedzibie Muzeum Solca im. Księcia Przemysła otwarto wystawę czasową pt. 100 lat Lotnictwa Polskiego. Historię konstrukcji oraz ludzi spod znaku biało-czerwonej szachownicy, przedstawiono przy pomocy modeli samolotów z kolekcji trzech pasjonatów: solecczanina – p. Macieja Lewandowskiego, a także Zenona Cymanowskiego oraz Artura Szusta. Łącznie zaprezentowano 117 modeli samolotów, śmigłowców oraz szybowców, wszystkich w skali 1:72. Podczas otwarcia wystawy głos zabrał p. Tomasz Głowski – entuzjasta lotnictwa, który opowiedział zebranym ciekawostki związane z pracą modelarzy nad wiernym odwzorowaniem historycznym poszczególnych modeli samolotów.

Powyższą wystawę będą mogli Państwo zwiedzać do końca wakacji. Zapraszamy!