Otwarcie wystawy czasowej pt. „Drogi do Niepodległej”

W dniu 18 listopada br. w Muzeum Solca otwarto wystawę czasową pt.

„Drogi do Niepodległej”.

Wystawa powstała w oparciu o materiały udostępnione przez Muzeum Niepodległości w Warszawie i wzbogacona o zbiory Muzeum Solca oraz miejscowych kolekcjonerów. Wszyscy obecni mogli zobaczyć m.in. kolekcję polskich znaczków pocztowych z lat 1918-1922 ze zbiorów soleckiego filatelisty Kazimierza Porębskiego a także banknoty – Marki Polskie – udostępnione przez Piotra Kopkę. Ciekawostką dla miłośników historii Solca była z pewnością kolekcja tzw. Notgeldów – czyli pieniędzy zastępczych, drukowanych na zlecenie niemieckich oraz polskich władz miasta.

Zwiedzający mogli się przekonać, że proces kształtowania się odrodzonego w listopadzie 1918 roku państwa polskiego trwał jeszcze przez kilka lat i obfitował w ciekawe i dramatyczne wydarzenia.

Wystawa czasowa będzie czynna do połowy stycznia 2016 r. Serdecznie zapraszamy! Wstęp na wystawę jest bezpłatny.