Młody muzealnik, czyli jak działa muzeum…

W dniu 12.10.2018 r. Muzeum Solca odwiedziła klasa IV C ze Szkoły Podstawowej nr 4 z wychowawczynią – p. Jolantą Szubską – Rydel.

Celem wizyty w naszej placówce była lekcja muzealna pt. „Młody Muzealnik, czyli jak działa Muzeum”. W pierwszej części zajęć młodzi solecczanie mieli okazję poznać zadania, które stoją przed pracownikami muzeum. Przedstawiono w jaki sposób eksponaty trafiają do muzeum, jak należy je ochraniać, eksponować oraz dlaczego niektóre z nich zamyka się w gablotach? W drugiej części uczniowie zakasali rękawy i przystąpili do pracy w małych grupach. Każdy zespół otrzymał polecenie polegające na opracowaniu przykładowego eksponatu i wypełnieniu karty ewidencyjnej. Młodzi muzealnicy bardzo dobrze wywiązali się z powierzonego zadania! Wypełnione karty stanowiły ciekawą pamiątkę dla uczestników warsztatów.

Dziękujemy uczniom oraz p. Jolancie Szubskiej – Rydel za wizytę w naszej placówce! Tradycyjnie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach oraz lekcjach organizowanych przez Muzeum Solca!