Koncert pt. „To ostatnia niedziela”

W dniu 9 października br. w sali konferencyjnej Muzeum Solca odbył się koncert szlagierów z dwudziestolecia międzywojennego pt. „To ostatnia niedziela”. W świat niezapomnianych melodii z lat 20. i 30. XX wieku przenieśli widzów wokaliści Grażyna Nita i Paweł Krasulak, przy akompaniamencie Mariusza Żelazka. Dopisała publiczność. Sala konferencyjna Muzeum wypełniła się do ostatniego miejsca! Wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać niezwykle popularnych utworów: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „To ostatnia niedziela” określanego niekiedy tangiem samobójców. Zapowiedzi do kolejnych utworów przygotowała p. Dorota Borowicz, a w klimat epoki poza występującymi artystami wprowadzili publiczność członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 62 pp. Warto dodać, że koncert został przygotowany w związku z aktualną wystawą czasową pt. „62 Pułk Piechoty. Od Powstania Wielkopolskiego do Żołnierzy Wyklętych”.
Muzeum Solca składa również podziękowania p. Andrzejowi Pelikantowi za przygotowanie nagłośnienia i aranżację oświetlenia oraz Soleckiemu Centrum Kultury za wypożyczenie sprzętu oświetleniowego i nagłaśniającego.

To_ostatnia-niedziela_2016_01To_ostatnia-niedziela_2016_02To_ostatnia-niedziela_2016_03To_ostatnia-niedziela_2016_07To_ostatnia-niedziela_2016_08To_ostatnia-niedziela_2016_04

To_ostatnia-niedziela_2016_06To_ostatnia-niedziela_2016_05