Klasa IIIB z ZS na „Mam Hobby III”/Giełda kolekcjonerska

Wystawa czasowa pt. „Mam Hobby III” cieszy się niesłabnącą popularnością. W dniu 25 listopada br. Muzeum Solca odwiedziła klasa III B z Zespołu Szkół w Solcu Kujawskim z wychowawczynią p. Hanną Choromańską. Cieszy nas fakt, że zwiedzanie wystawy muzealnej może sprawiać młodym solecczanom tyle radości. 🙂 Dziękujemy za wizytę i tradycyjnie zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie zwiedzili naszej wystawy.

mam-hobby_zs_iiib_01 mam-hobby_zs_iiib_02 mam-hobby_zs_iiib_03

Tego samego dnia Muzeum Solca gościło pasjonatów oraz hobbystów z Klubu Kolekcjonera. Spotkania Klubu odbywają się regularnie w Soleckim Centrum Kultury, tym razem jednak kolekcjonerzy skorzystali z naszej sali konferencyjnej. Spotkanie połączone z giełdą kolekcjonerską oraz prelekcją p. Moniki Ratajczyk pt. „Kolekcjonerstwo wczoraj i dziś” było okazją do podsumowania rocznej działalności Klubu. Pomysłodawca oraz organizator Klubu p. Piotr Czarnecki oraz dyrektor Muzeum p. Rafał Kubiak wręczyli najbardziej aktywnym kolekcjonerom podziękowania oraz upominki. Spotkanie było także kolejną szansą do zwiedzenia wystawy czasowej pt. „Mam Hobby III”. O różnorodnych zamiłowaniach mieszkańców naszego miasta mogli się przekonać m.in. przedstawiciele Klubu Kolekcjonera im. Zawiszy Czarnego oraz Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.

2016-11-25-klub-kolekcjonera_01 2016-11-25-klub-kolekcjonera_02 2016-11-25-klub-kolekcjonera_03