IB z SP4 w Starej Klasie

Dzisiaj nasze Muzeum odwiedziła klasa I B ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim. Młodzi solecczanie wzięli udział w lekcji muzealnej o nazwie „Stara klasa”. W trakcie lekcji uczniowie dowiedzieli się o różnicach w wyglądzie klasy szkolnej sprzed kilkudziesięciu lat. Każdy mógł zobaczyć stare szkolne tabliczki, czy też pióra ze stalówką. Dzieci miały możliwość obejrzeć oryginalne świadectwo oraz zeszyt z dwudziestolecia międzywojennego. Ciekawość wzbudziły także przedmioty, których nauczyciel miał prawa użyć względem niesfornych uczniów. Czy ktoś z Was pamięta przedmiot który nazywał się dyscyplina rzemienna? Były także zadania:  odnaleźć na mapie Polski Wisłę i nasze miasto.

Przypominamy, że lekcja muzealna „Stara klasa” będzie do dyspozycji grup zorganizowanych do połowy marca br. Serdecznie zapraszamy!