Finał III. konkursu historycznego pt. „Moja Mała Ojczyzna” (2016)

W dniu 29. kwietnia 2016 r. Muzeum Solca im. Księcia Przemysła gościło dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bojowników o Wolność i Demokrację. Trzecioklasiści z obu szkół spotkali się podczas finału konkursu historycznego pt. „Moja Mała Ojczyzna”, aby udowodnić swoją wiedzę na temat Solca Kujawskiego i jego historii. Do Muzeum zaproszono dziesięcioro uczniów z najlepszymi wynikami uzyskanymi podczas I etapu, który odbył się w szkołach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom dużej wiedzy i trzymamy kciuki za dobre wyniki w tej części konkursu.

Finaliści, którzy zajmą odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce, otrzymają dyplomy i nagrody z rąk Dyrektora Muzeum Rafała Kubiaka, podczas otwarcia wystawy czasowej poświęconej soleckim szkołom podstawowym, które odbędzie się 11 maja br. o godz. 17:00.

Finaliści konkursu „Moja Mała Ojczyzna” wraz z paniami Joanną Gliszczyńską-Klimczak (Zespół Szkół) i Kamilą Kossowską (SP4), oraz pracownikiem Muzeum – Łukaszem Wojteckim.